
Allee 1, Simuna Alevik, Väike-Maarja, Lääne-Virumaa
Suurejooneline barokne mõis
Vaata asukohta kaardiltÜldinformatsioon
Hind
- 270 000 €
Valmidus
- Kap. remonti vajav
Üldpind
1814,17 m2
Krundi suurus
60 798 m2
Ehitusaasta
1760
Korruseid
2
Parkimine
Tasuta
Parkimiskoht
Hoovis
Omandivorm
Kinnistu
Kanalisatsioon
Tsentraalne
Hoone materjal
Kivimaja
Katus
Plekk-katus
Lisainformatsioon
Küte
- elektriküte
- kaminaküte
- tahke kütus
- puuküte
Vannituba ja pesemisvõimalused
- vann
- WC ja vannituba eraldi
- dušš
Side ja lisavõimalused
- kelder
- kõrghaljastus
- terrass
Ümbruskond
Asukoht
Asulast väljas
Teed
Heas korras
Kauplus
0,6 km
Kirjeldus
Avalikku müüki on tulnud elegantne Avanduse mõis. Kogu kinnistu suurus koos Avanduse pargiga on 6 hektarit.
MÕISAHOONE
Mõisahoone vanim osa on 1760. aastal ehitatud kahekorruseline barokne kiviehitis, mis asub hoone parempoolsel küljel. 19 saj. täiendati mõisahoonet mitmete juurdeehitistega. Viimane ümberehitus tehti aastatel 1899 – 1902, mille käigus hõlmati hoonesse ka vasakul paiknenud valitsejamaja. Tänapäeval on mõis ülipikk ja liigendatud historitsistlik peahoone, mis on ehitatud mitmes järgus.
AJALUGU
Avanduse mõisa mainiti esmakordselt aastal 1494. 15. sajandil kuulus mõis von Taubedele. 17 saj. oli mõis von Fockide valduses, kuid see põletati Põhjasõjas. 19. sajandil ostis mõisa endale suvekoduks mitmeid ümbermaailmareise sooritanud tuntud vene meresõitja, Põhja-Jäämere uurija ning Peterburi Teaduste Akadeemia president geograaf Friedrich Benjamin von Lütke. F. B. von Lütke elas mõisas kuni oma surmani. Viimaseks mõisaomanikuks oli 1888 aastast kuni 1919. aasta maareformiga mõisa võõrandamiseni Konstantin Karl von Bremen.
1899–1902 väldanud viimase ümberehituse autor oli arhitekt Rudolf von Engelhardt. Suuremad ümberehitused toimusid peahoone paremas tiivas, kuhu ehitatu suur saal ja talveaed, ühendamaks valitsejamaja peahoonega. Selle tulemusena kujunes omanäoline uusrenessansi sugemetega hoone.
1955. aastani asus mõisas Põllutöö Rahvakomissariaadi Avanduse Põllunduskool, hiljem Simuna sovhoosi keskus. 2005. aastani asus hoones Avanduse vallavalitsus, kuid 2005. aastal liitusid Avanduse ja Väike-Maarja vald. 2010.a novembris läks mõisahoone eravaldusesse.
PLANEERING
Tegemist on omanäolise neorenessanssi sugemetega hoonega, mis on osalt kahe-, osalt ühekorruseline.
Mõisahoone esimesele korrusele on planeeritud veranda, tuulekoda, 3 salongi ja raamatukogu, 1 suur saal kaminaga, 2 söögisaali ja üks talveaed-söögisaal, 2 kööki, 5 abiruumi, 6 personaliruumi, jalgrattaruum, tornitrepp, 7 WC-d, dušširuum, bassein, leiliruum ja aurusaun.
Mõisa teisel korrusel asub 18 külalistetuba koos WC ja dušširuumiga, esinejate ruum, pööning ja privaatne torniruum.
Mõisal on 337 ruutmeetrine keldrikorrus, kus asub veinide ladu ja degusteerimise ruum, katlamaja, tehnoruum, abiruum, riietehoid ja tualettruum.
ASUKOHT
Ajaloolise mõisa ansamblisse kuulub ajastule tüüpiline inglise stiilis mõisapark. Kultuurimälestiseks tunnustatud Avanduse pargis on avar muruväljak ja lehtpuudeallee. Paljud puud on märkimisväärselt suured ja hästi arenenud võraga. Pargi servaalad on tihedamad ja ääristatud mitmerindeliselt puude ja põõsastega.
Peahoonele on paigutatud mälestustahvel Friedrich von Lütkele ja lõunaservas asub tiik saarega. Peahoone taga on avar aed, mida on kaunistatud elupuudega.
Avanduse mõis on rüütlimõis Simunas, Väike-Maarja vallas Lääne-Viru maakonnas ja asub vaid pooleteise tunni autosõidu kaugusel Tallinnast. Eesti suurim järv Peipsi järv asub 49 kilomeetri kaugusel. Lähin linn mõisale on Rakvere linn, mis asub neljakümne kahe kilomeetri kaugusel.
Kui soovite omada prestiižikat ajaloolist mõisa, olete oodatud ühendust võtma, et leppida kokku kohtumine veendumaks, et just see on Teie uus edukas investeerimisprojekt või suurejooneline häärber!
Asukoht
Võta ühendust!
Pille Karotamm
pille.karotamm@kurgkorsten.ee