Müüdud

Pikk 15, Kesklinn, Tallinn, Harjumaa

Suurepärase asukohaga äripind miljööväärtuslikus majas Tallinna vanalinna südames

Vaata asukohta kaardilt
Tube V tuba
Pindala 313.6 m2
Hind 1 783 000 €

Üldinformatsioon

Hind

  • 1 783 000 €

Valmidus

  • Valmis

Üldpind

313.6 m2

Tubade arv

5

Korruseid

3

Korrus

1

Parkimine

Tasuline

Energiamärgis

Puudub

Kanalisatsioon

Tsentraalne

Hoone materjal

Kivimaja

Katus

Kivikatus

Lisainformatsioon

Küte

  • keskküte

Turvalisus

  • naabrivalve piirkond
  • suitsuandurid

Vannituba ja pesemisvõimalused

  • WC
  • WC-de arv: 2

Ümbruskond

Asukoht

Linna keskuses

Teed

Heas korras

Hoonestus

Korterelamud

Lähim veekogu

Meri

Kirjeldus

Müüa suurepärase asukohaga äripind miljööväärtuslikus majas Tallinna vanalinna südames- kus kohtuvad rikkalik kultuurikeskkond ning keskaegne Vanalinn kui UNESCO maailmapärand.

Tegu on esimese korruse kaubandus-teeninduspinnaga, millel on eraldi sissepääs tänavalt. Äripinnal suured vitriinaknad on vaatega Pikale tänavale.

Ruumid on sobilikud nii äri, kui ka kaubanduspinnaks, praegu tegutseb ruumides käsitööpood Eesti Esindus.

HOONE AJALUGU

Pikk 15 hoone on Tallinna hinnatuima piirkonna üks värvikamatest esindajatest. Tegu on äärmiselt pika ajalooga uhke 3-korruselise korterelamuga.

Hooneid kinnistul Pikk 15 on esmakordselt mainitud 15. sajandi algul: aidad Pika ja Laia tänava ääres, õlleköök. 14. ja 15. sajandi rajatud kodanikumaja fassaadi arhitektuur ja diele-dornse tüüpi ruumijaotus kaotati hoones 18.–19. sajandil tehtud ümberehituste käigus, mille projekti tegi arhitekt Erwin Bernhard 1891. aastal.

Tänaseni säilinud hoone kujunduse teostas 1898. aastal arhitekt Konstantin Wilcken, hoone esimese korruse äriaknad aga 1949. aastal arhitekt A. Ennet.

20.sajandi keskpaigast alates on tehtud hoonete siseplaneeringutes muudatusi. 1998. aastal tehti õuehoonete katuste parandusi. Fassaadid restaureeriti 2007. aasta suvel.

EHITUS JA PLANEERING

Kokku on äripinna netopind 313.6 ruutmeetrit.

Äripind paikneb mitmel tasapinnal ning ruumide planeering on läbi maja. Suured vitriinaknad ja sissepääs on Pikal tänaval, lisaks avanevad aknad ka hoone sisehoovi.

Äripinna 1. korrusel asub 3 müügisaali ning 2 tualettruumi. Vahekorrusel asub kontoriruum vaatega Pikale tänavale ning -1 korrusel asub hetkel soojasõlm, mis hoone renoveerimise käigus kolitakse ümber.

PARKIMINE

Maja ümbruses (T2 parkimise piirkonna tsoonis) võimalik parkida linnaelaniku loaga. Jalutuskäigu kaugusel asuvad Aia tn 7 Europark ja Väike Rannavärav 6 Barking Parkla parklad.

ASUKOHT

Äripind asub Pühavaimu ja Olevimägi tänava nurgal ~ 70 m kaugusel Raekoja platsist, kust möödub iga päev hulgaliselt Pealinna külastajaid nii Eestist kui ka välisriikidest. Logistiliselt lihtne ja kiire on ka ligipääs nii sadamale kui lennujaamale.

Huvi korral võtke ühendust, et kokku leppida sobiv aeg äripinnaga tutvumiseks.

Asukoht

Võta ühendust!

Bill Valdre

+372 517 8681