Toom-Kooli 7, Vanalinn, Tallinn, Harjumaa

Kahe korteri pakett miljööväärtuslikus majas Tallinna vanalinna südames!

Vaata asukohta kaardilt
Tube IV tuba
Pindala 116.9 m2
Hind 584 500 €
Võta ühendust

Üldinformatsioon

Hind

 • 584 500 €

Valmidus

 • Renoveeritud

Üldpind

116.9 m2

Tubade arv

4

Magamistubade arv

2

Korruseid

4

Korrus

2

Parkimine

Tasuline

Parkimiskoht

Läheduses

Omandivorm

Korteriomand

Energiamärgis

Puudub

Kanalisatsioon

Tsentraalne

Hoone materjal

Kivimaja

Katus

Plekk-katus

Lisainformatsioon

Küte

 • elektriküte
 • veega põrandaküte

Turvalisus

 • trepikoda lukus
 • naabrivalve piirkond
 • turvauks

Vannituba ja pesemisvõimalused

 • saun
 • dušš
 • pesumasin
 • vannitubade arv: 2

Köök

 • avatud köök

Ümbruskond

Asukoht

Linna keskuses

Teed

Heas korras

Hoonestus

Korterelamu/büroohoone

Lähim veekogu

Meri

Veekogu nimi

Tallinna laht

Sportimisvõimalused

Jah

Võta ühendust

Kirjeldus

Müüa suurepärase asukohaga kahe korteri pakett miljööväärtuslikus majas Tallinna vanalinna südames- kus kohtuvad ainulaadsed söögikohad, rikkalik kultuuri- ja hariduskeskkond ning keskaegne Vanalinn kui UNESCO maailmapärand.

TOOM-KOOLI 7

Toom-Kooli 7 hooneansambel on Tallinna hinnatuima piirkonna üks värvikamatest esindajatest. Tegu on 18. sajandil ehitatud uhke 4-korruselise korterelamuga, kus on kokku vaid 15 korterit.

Majas on väga tegus ning targalt majadav ühistu. Hiljuti tehtud tööde seas on näiteks kapitaalne vundamendi toestamine, uute trasside paigaldamine ning fassaadi värskendamine.

HOONE AJALUGU

Erik Dahlbergi (1625–1703) 1683. aasta maketil on näha väikesemahuline ristkülikukujuline hoone, mille pikem külg kulgeb tänavajoonel. 1684. aasta suvel toimunud tulekahjust ei ei jäänud puutumata ka hoone Toom-Kooli 7. Järgnenud Põhjasõda ei soosinud aga ülesehitustöid kuni 18. sajandi viimase kümnendini. Vaadeldav kinnistu on hoonestatud tõenäoliselt 18. sajandi lõpuaastatel. Esmalt tänavaäärne hoone ja siis õuehoone.

Müüdavad korterid asuvad hoovipoolses hoonetiivas, endises vallikraavis (mille täitis ja tasandas Katariina II 1767. aastal) hoovimaja ise on rajatud 19. sajandil vastu Toompea linnuse idamüüri (ehitatud 1219. aastal), mida on eksponeeritud ka korterites.

Tänavaäärse maja õuefassaad ja sisemine planeering on osaliselt muudetud tuginevalt 1920–1921 aastate projektile.

KORTERIOMANDID

Tänaseks on sisse antud hoone korteriomandite jaotamise taotlus – hetkel on korter 1 (85.5 m²) ja korter 6 (31.4 m²) ehitisregistris arvel ühe korteriomandina, mis annab võimaluse osta kaks korterit korraga.

Esimesel korrusel asub korter 6 on kergesti välja üüritav ning sobib ideaalselt katusekorteri kōrvalkulude ja laenumakse katmiseks. Eeldatav üürihind 600-700 eurot.

EHITUS JA SISEVIIMISTLUS

Korter 1 koosseisu kuulub avatud köögiga elutuba, 2 magamistuba, garderoob, vannituba koos saunaga. Korteris on 2 väljapääsu. Korter 6 koosseisu kuulub avatud köögiga elutuba-magamistuba, vannituba ning esik.

Mõlemast korterist avanevad konkurentsitud ning ainulaadsed vaated Vanalinna hooneansambli sisehoovile.

Nendes hubastes hoovipoolsetes Vanalinna korterites on tänu küljeakendele rohkelt valgust ning helgust.

Korterites kohtuvad modernsus, ajalugu ja Vanalinna väärikus kõige ehedamal kujul. Need on kodud, kus kaasaegse disainiga modernsed lahendused on täiuslikult sobitatud rustikaalses stiilis ajalooliste elementidega. Nostalgilist hõngu lisab Vanalinna korterile iseloomulikud kõrged laed, paksud paekivi seinad, aegumatud uksed ning topelt täispuidust aknad puidust aknalaudadega. Erilist tähelepanu väärivad seinad, millest üks on ühtaegu ka 13. sajandi linnamüür ning teist katab osaliselt 1850. aastal paigaldatud Rococo stiilis tapeet.

Ehitusel kasutatud viimistlusmaterjalide valikul on arvestatud korterites säilinud ajalooliste detailidega, luues ühtse harmoonilise terviku. Tulemuseks on ajaloolise hõnguga, selgelt eristuvad, moodsad ja luksuslikud Vanalinna korterid.

Materjalikasutus sobitub ideaalselt väärika hoone atmosfääriga- põrandatel laiub klassikaline täispuidust kalasabaparkett, vannitubades on keraamilised mosaiikplaadid ja looduskivist plaadid kombineeritud oma ala tipu Vitra sanitaartehnikaga.

Suuremal korteril on kamina paigaldamise valmidus.

KÜTE

Korteri küte on lahendatud elektrikütte baasil läbi vesipõrandakütte. Majas on mõistlikud kommunaalkulud.

PARKIMINE

Maja ümbruses (T1 parkimise piirkonna tsoonis) võimalik parkida linnaelaniku loaga. Jalutuskäigu kaugusel asub Barking Parkla.

ASUKOHT

Sisenedes avarasse hoovi läbi Toom-Kooli tänava poolse maja väravakäigu, avaneb silmale imeline salaõu, mille eraldatus on selle suurim väärtus. Keset õue, kuhu tänavamelu ja ilmakära ei kostu, tekib muust maailmast täieliku eraldatuse tunne, sest müüride ja värava taga käib vanalinna tavapärane sagin, melu ja argipäev ikka edasi. Kuid kõik see jääb Toom-Kooli 7 maja väravate ja seinte taha, aias olles kuuleb kõrv vaid linnulaulu ja silm näeb sisehoovi katkematut hubasust. Siin võib unustada, et oled linna südames, keset inimestest pakatavat Vanalinna.

Logistiliselt hea asukohaga ning kerge auto ligipääsuga hoone ümbrus on turvaline, kuna asub Toompea linnuse ja Riigikogu hoone vahetus läheduses.

Korterid asuvad vaid mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel õdusatest kohvikutest ja peentest restoranidest, kultuurist ja meelelahutusest ning kaunitest parkidest ja atraktiivsest merele avatud sadamaalast. Logistiliselt lihtne ja kiire on ka ligipääs nii sadamale kui lennujaamale.

Lähim toidukauplus on Vanalinna Rimi ja Kaubamaja toidupood. Lisaks veel läheduses Balti Jaama turg, Viru Keskus, Kaubamaja, Rotermanni Kvartal, Kalev Spa, My Fitness spordiklubi, Coca-cola Plaza kino ja palju muud.

Vanalinna rahulikule piirkonnale annab veel ühe lisaväärtuse kõrgel tasemel haridust pakkuvate koolide lähedus – lähedusse jäävad nii Vanalinna Hariduskolleegium, Gustav Adolfi Gümnaasium kui ka G. Otsa Tallinna Muusikakool.

Korter sobib ideaalselt elamiseks vanalinna võlusid hindavale paarile või perele, aga ka investeerimise eesmärgil majutuskoha pakkujaile.

Huvi korral võtke palun ühendust, et leppida kokku sobiv aeg korteriga tutvumiseks.

Asukoht

Võta ühendust!

Bill Valdre

+372 517 8681

Open chat