Müüdud

Lossi tee 9, Laitse küla, Saue vald, Harjumaa

Eksklusiivne korter miljööväärtuslikus hoones, ajaloolises Laitse lossis

Vaata asukohta kaardilt
Tube II tuba
Pindala 39.5 m2
Hind 77 900 €

Üldinformatsioon

Hind

 • 77 900 €

Valmidus

 • Renoveeritud

Üldpind

39.5 m2

Ehitusaasta

1892

Tubade arv

2

Magamistubade arv

1

Korruseid

3

Korrus

3

Parkimiskohti

1

Parkimine

Tasuta

Parkimiskoht

Hoovis

Omandivorm

Kinnistu

Energiamärgis

Puudub

Kanalisatsioon

Lokaalne

Hoone materjal

Kivimaja

Katus

Plekk-katus

Lisainformatsioon

Küte

 • keskküte
 • kaminaküte

Mööbel

 • mööbli võimalus
 • valgustid

Turvalisus

 • trepikoda lukus

Vannituba ja pesemisvõimalused

 • vann
 • dušš
 • WC
 • vannitubade arv: 1

Ümbruskond

Asukoht

Äärelinnas

Teed

Heas korras

Sportimisvõimalused

Jah

Kirjeldus

Müüa suurepärase asukohaga eksklusiivne korter miljööväärtuslikus hoones, ajaloolises Laitse lossis.

Korter sobib ideaalselt elamiseks Laitse lossi võlusid hindavale inimesele, aga ka investeerimise eesmärgil majutuskoha pakkujaile.

LAITSE LOSSI AJALUGU

Laitse mõis, saksapärase nimega Laitz, sai alguse iseseisva mõisana aastal 1642, kui see eraldati Ruila mõisast. 20. sajandi alguses paiknes Nissi kihelkonnas 14 mõisat.

Tallinnast mõnikümmend kilomeetrit edelasse jäävat Laitset on mainitud juba Henriku Liivimaa kroonikas – seal on see Ladise nimelise külana, kuhu ristisõdijad 1219. aasta veebruari lõpu käreda külmaga jõudsid ja kuhu nad toona ka öömajale jäid. Pikka aega kuulus küla Ruila ordumõisa alla ja tollega koos kingiti see 1622. aasta kevadel Riia pürjermeistrile Johann Ulrichile.

Laitse püsis väheste vaheaegadega Ulrichite käes kuni 1814. aastani, siis pärandus Mohrensehildidele. Laitses praegu oleva imposantse neogooti stiilis mõisahoone on 1890. aasta paiku ehitanud Woldemar von Uexküll.

Uexküll pidas Laitset enda käes siiski ainult 1909. aastani, sest oma ainsale pojale, kes oli rüütelkonnast välja heidetud, ei saanud ta seda pärandada, tütar oli aga kolinud välismaale. Nõnda sattus mõis lõpuks Bremenite kätte.

PLANEERING JA SISEVIIMISTLUS

Korter suurusega 39,5 ruutmeetrit paikneb Laitse lossi kolmandal korrusel. Hetkel on korter jaotatud kaheks eraldi ruumiks, mil mõlemil oma sissepääs koridorist. Üks osa koosneb eraldiseisvast toast, teises osas on magamistuba-tuba koos vannitoa-WC-ga.

Ruumide vahel ei ole kandevseinu, mistõttu on võimalik planeeringut mugavalt ning hõlpsasti muuta.

Korteris kohtuvad ajalugu ja Laitse lossi väärikus kõige ehedamal kujul. See on kodu, kus kaasaegsed lahendused on täiuslikult sobitatud rustikaalses stiilis ajalooliste elementidega.

Nostalgilist hõngu lisab Laitse lossi korterile iseloomulikud kõrged laed, paksud paekivi seinad, rustikaalsed puitpõrandad ning täispuidust aknad puidust aknalaudadega.

Ehitusel kasutatud viimistlusmaterjalide valikul on arvestatud korteris säilinud ajalooliste detailidega, luues ühtse harmoonilise terviku. Tulemuseks on ajaloolise hõnguga ja selgelt eristuv korter.

SISUSTUS

Sisustus võib jääda korterisse ostjaga kokkuleppel.

KÜTE

Tehnosüsteemid on täielikult renoveeritud, uuendatud katus ning hoone fassaad. Kõik kommunikatsioonid toimivad ja kamin on töökorras. Toasooja annab lokaalne keskküttekatel, mida köetakse graanulitega. Vesi ja kanalisatsioon on tsentraalsed.

Hoones on loodud korteriühistu.

ÜMBRUSKOND

Laitse loss asub Tallinn-Haapsalu maantee ääres, 35 kilomeetri Tallinna kesklinnast. 750 meetri kaugusel lossist peatuvad GoBus, LuxExpress ja Sebe bussid. Laitse raudteepeatus asub Kaasiku külas, 4.5 kilomeetri kaugusel.

Naabruses paikneb Laitse Graniitvilla, Laitse Rallypark ja Ruila Tallid. Lisaks on külas olemas ka Laitsemäe kauplus ning Kirsiaia lasteaed. Lähim põhikool, Ruila Põhikool, asub Ruila külas.

Huvi korral võtke ühendust, et kokku leppida sobiv aeg oma uue koduga tutvumiseks.

Asukoht

Võta ühendust!

Roman Ivuts

‎+372 5343 6405