Müüdud

Pikk 15, Kesklinn, Tallinn, Harjumaa

5 korterit ja 1 äripind miljööväärtuslikus majas Tallinna vanalinna südames

Vaata asukohta kaardilt
Pindala 920 m2
Hind 2 974 000 €

Üldinformatsioon

Hind

  • 2 974 000 €

Üldpind

920 m2

Ehitusaasta

1636

Korruseid

3

Parkimine

Tasuline

Omandivorm

Korteriomand

Energiamärgis

Puudub

Kanalisatsioon

Tsentraalne

Hoone materjal

Kivimaja

Katus

Kivikatus

Lisainformatsioon

Küte

  • keskküte

Turvalisus

  • trepikoda lukus
  • naabrivalve piirkond

Ümbruskond

Asukoht

Linna keskuses

Teed

Heas korras

Hoonestus

Korterelamud

Lähim veekogu

Meri

Veekogu nimi

Tallinna laht

Sportimisvõimalused

Jah

Kauplus

0.02 km

Veekogu kaugus

0.9 km

Kõrgkool

0.75 km

Gümnaasium

0.25 km

Lasteaed

0.7 km

Kirjeldus

Müüa suurepärase asukohaga 5 korterit ning 1 äripind miljööväärtuslikus majas Tallinna vanalinna südames- kus kohtuvad ainulaadsed söögikohad, rikkalik kultuuri- ja hariduskeskkond ning keskaegne Vanalinn kui UNESCO maailmapärand.

Pikk 15 hoone on Tallinna hinnatuima piirkonna üks värvikamatest esindajatest. Tegu on äärmiselt pika ajalooga uhke 3-korruselise korterelamuga.

HOONE AJALUGU

Hooneid kinnistul Pikk 15 on esmakordselt mainitud 15. sajandi algul: aidad Pika ja Laia tänava ääres, õlleköök. 14. ja 15. sajandi rajatud kodanikumaja fassaadi arhitektuur ja diele-dornse tüüpi ruumijaotus kaotati hoones 18.–19. sajandil tehtud ümberehituste käigus, mille projekti tegi arhitekt Erwin Bernhard 1891. aastal.

Tänaseni säilinud hoone kujunduse teostas 1898. aastal arhitekt Konstantin Wilcken, hoone esimese korruse äriaknad aga 1949. aastal arhitekt A. Ennet.

20.sajandi keskpaigast alates on tehtud hoonete siseplaneeringutes muudatusi. 1998. aastal tehti õuehoonete katuste parandusi. Fassaadid restaureeriti 2007. aasta suvel.

KORTERIOMANDID

Pind kokku 920 m², mis moodustab 68.1% kogu kinnistust ning tänavapoolsest suurimast hoonest 96.9%.

• Äripind Pikk tn esimesel korrusel. Üks parima asukohaga kaubanduspind kogu vanalinnas – teede ristumiskohal sadama ja raekoja platsi vahel.

• 1 renoveeritud korter.

• 4 renoveeritavat korterit, millest üks eraldiseisev hoone kinnistu hoovis.

Toimiv korteriühistu, millel hääleenamus müüdavatel korteriomanditel.

Kortermaja on jagatud korteriomanditeks ning olemas on ehitusluba.

PLANEERING

Korter 2 (86.1 m²) – https://kurgkorsten.ee/objekt/pikk-15-kesklinn-tallinn-harjumaa-2/

Selle täielikult renoveeritud 3-toalise korteri koosseisu kuulub avatud köögiga elutuba, 2 magamistuba, WC-vannituba ning esik. Korteri aknad on suunaga nii Pika tänava kui ka sisehoovi poole.

Korter 4 (80.4 m²) – https://kurgkorsten.ee/objekt/pikk-15-kesklinn-tallinn-harjumaa-3/

Antud korteri puhul on võimalik koheselt alustada renoveerimistöödega.

Antud korteriomand on võimalik välja ehitada läbi 2. ja 3. korruse. 2. korrusel on kapitaalremonti vajavad ruumid: köök, 2 tuba, esik ning vannituba. 3. korrusele on planeeritud veel 1 tuba.

Korteri juurde kuulub abiruum kortermaja 0-korrusel.

Korter 8 (205.6 m²) – https://kurgkorsten.ee/objekt/pikk-15-kesklinn-tallinn-harjumaa-4/

Antud korter on projekteeritud läbi 2., 3. ja 4. korruse. Tänase seisuga on füüsiliselt olemas 2. korruse korter, vajalik oleks välja ehitadd trepp 3. ja 4. korrusele ning luua pööningukorrusele jäävale osale korteritevahelised seinad ning siseseinad.

2. korrusele on planeeritud köök-elutuba, magamistuba, esik ning vannituba. 3. korrusele 75.2 ruutmeetrine tuba koos vannitoa ning tualettruumiga. 4. korrusele on planeeritud lofti stiilis tuba, millele lisab rohkelt avarust suur õhuruum.

Korter 9 (106.4 m²) – https://kurgkorsten.ee/objekt/pikk-15-kesklinn-tallinn-harjumaa/

Pööningukorruse korteriomanditel puuduvad korteritevahelised seinad ning korteri siseseinad.

Antud korteriomand on võimalik välja ehitada läbi 3. ja 4. korruse. 4. korrusele on jäetud suur õhuruum, mis lisab korterile loftiliku avaruse.

Korteri trepikoda on planeeritud 2. korrusele. 3. korrusele on planeeritud trepihall, 2 tuba, köök-elutuba, garderoob, vannituba ning abiruum. 4. korrusele veel 1 tuba.

Korterisse on planeeritud 3 akent, millest 1 katuseken.

Korter 10 (127.9 m²) – https://kurgkorsten.ee/objekt/pikk-15-kesklinn-tallinn-harjumaa-5/

Antud korteriomandi näol on planeeringujärgselt tegu 2-korruselise hoovimajaga. 1. korrusele on planeeritud köök-elutuba, magamistuba, tualettruum ning esik. 2. korrusele on planeeritud trepihall, 2 magamistuba, 2 vannituba ning garderoob.

1. korrusele on planeeritud 3 suurt akent, 2. korrusele on planeeritud 5 akent – aken mõlemas magamistoas, esikus ning mõlemas vannitoas (ühes neist valgusšaht).

Äripind (313.6 m²) – https://kurgkorsten.ee/objekt/pikk-15-kesklinn-tallinn-harjumaa-6/

Äripind paikneb mitmel tasapinnal ning ruumide planeering on läbi maja. Suured vitriinaknad ja sissepääs on Pikal tänaval, lisaks avanevad aknad ka hoone sisehoovi.

Äripinna 1. korrusel asub 3 müügisaali ning 2 tualettruumi. Vahekorrusel asub kontoriruum vaatega Pikale tänavale ning -1 korrusel asub hetkel soojasõlm, mis hoone renoveerimise käigus kolitakse ümber.

KÜTE

Korterite ning äripinna küte on lahendatud tsentraalkütte baasil. Majas on tegus korteriühistu ning mõistlikud kommunaalkulud.

TURVALISUS

Kortermaja sisehoovis on valvekaamerad.

PARKIMINE

Maja ümbruses (T2 parkimise piirkonna tsoonis) võimalik parkida linnaelaniku loaga. Jalutuskäigu kaugusel asuvad Aia tn 7 Europark ja Väike Rannavärav 6 Barking Parkla parklad.

ASUKOHT

Korterid ning äripind asuvad Pühavaimu ja Olevimägi tänava nurgal ~ 70 m kaugusel Raekoja platsist, vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel õdusatest kohvikutest ja peentest restoranidest, kultuurist ja meelelahutusest ning kaunitest parkidest ja atraktiivsest merele avatud sadamaalast. Logistiliselt lihtne ja kiire on ka ligipääs nii sadamale kui lennujaamale.

Lähim toidukauplus on Vanalinna Rimi Express. Lisaks on läheduses veel Viru Keskus, Balti Jaama Turg, Kaubamaja, Rotermanni Kvartal, Kalev Spa, My Fitness spordiklubi, Coca-cola Plaza kino ja palju muud.
Vanalinna tegusale piirkonnale annab veel ühe lisaväärtuse kõrgel tasemel haridust pakkuvate koolide lähedus – kõigest mõnesaja meetri kaugusel on Gustav Adolfi Gümnaasium ja lähedusse jäävad nii Vanalinna Hariduskolleegium kui ka G. Otsa Tallinna Muusikakool. Lähimad lasteaiad on Vanalinna Lasteaed ja Vanalinna Hariduskolleegiumi lasteaed Aiake.

Kui soovite omada kinnisvara linna prestiižseimas piirkonnas keset ajalugu, olete oodatud ühendust võtma!

Asukoht

Võta ühendust!

Bill Valdre

+372 517 8681